Eskimiş ve yıpranmış parkeleriniz için yenileme ve temizleme hizmeti sunuyoruz. Parke temizleme kısaca (sistre cilalama) uygulamasında parkeleriniz daha yeni ve canlı bir görünüme kavuşur. Sistre cilalama işleminde ahşap zeminin ömrünü uzatır.

Sistre Cilalamanın Faydaları

  • Parkelerin aşınması ve çizilmesini önler.
  • Ahşap zeminin dayanıklığını artırır.
  • Parkeleriniz yepyeni bir görünüme kavuşur

Ustalarımız Nasıl Çalışıyor ?

1 – Temizlik Aşaması : Sistre cilalama işlemine başlamadan önce ahşap zeminin toz ve kirden temizleyip arındırız.

2 – Zımparalama Aşaması : Zımparalama işleminde ahşap zemin pürüzsüzleştirilir. Kaba zımpara ile yüzeydeki büyük çizikler ve pürüzler giderilir. Ardında orta zımpara kullanarak yüzeyi daha düzgün ve temiz hale getiririz. Son olarak ince zımpara kullanırız.

3 – Dolgu : Parkelerdeki boşluklar dolgu malzemesi ile doldurulur. Böylece parkeler sağlam ve düzgün olur.

4 – Cilalama : Ustalarımız cilalama işleminde ahşap zemin parlatarak daha güzel bir görünüme kavuşturur.

Sistre Cilalama Fiyatları

Ortalama sistre cilalama fiyatları metrekare başına 300 TL – 750 TL fiyatları arasındadır. İşin kapsamına göre fiyatlar artabilir ve azalabilirler de Daha küçük zemin ve ahşaplar da fiyatlar azalabilmektedir. Örneğin 10 metrekarelik bir sistre cilalama uygulamasında 3000 TL ve 6000 TL arasındadır. Önceki yazımız olan Parke döşeme fiyatları için şuradan okuyabilirsiniz.

Sistre Cilalama Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sistre cilalama işleminde profesyonel bir firma ile anlaşmanız veya alanında deneyimli bir usta ile çalıştığınızdan emin olunuz.
  • Firmaların kullandıkları malzeme markaları, ve kalitelerini araştırıp kontrol ediniz.
  • Cilalama işleminde parke bakımı düzenli olarak yapmanız cila parlaklığını daha uzun süre korumasına yardımcı olur.
  • Sistre cilalama uygulamasında evinizi sık sık havalandırın özzelikle cila içerisinde yer alan kimyasallar sağlık için olumsuz durumlara sebep olabilir.
  • Cilalama uygulaması bitiğinde kurumasını bekleyiniz. Mobilyalarınızı kuruma bittikten sonra bırakmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular :

Sistre Cilalama hangi tür parkelerde uygulanır ?

Sistre cilalama uygulaması ahşap parkelerde uygulanmaktadır. Genellikle masif,lamine,laminat parkelerde uygulanır. Sistre cilalama parke türüne göre de farklı cilalama yöntemleri de gerçekleşir.