Dış cephe mantolama fiyatları, aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Güncel dış cephe mantolama m2 fiyatları şunlara göre belirlenir : malzeme kalitesine,türüne,kullanım ömrü gibi etmenlere göre fiyat değişiklik göstermektedir. Binalar için vazgeçilmez bir unsur olan mantolama ile enerji tasarufu ve ısı verimliliği sağlayabilirsiniz. Dış cephe mantolama binalar için artık elzemdir. Binanın güçlendirilmesi ve kullanım ömrünü artırır.

Dış cephe mantolama fiyatları 2023ne kadar ?

Yalıtım türüOrtalama Fiyat (metrekare50)
Çatı Yalıtımı2.500 TL ile 3.200 TL
Zemin Yalıtımı1,350 TL 2000 TL
Cephe izolasyon5,500 TL 9000 TL
Duvar Yalıtımı1000 TL 1500 TL

Dış cephe mantolama faydaları

  • Ekonomiktir, uzun ömürlüdür. %50 Enerji tasarrufu sağlar.
  • nem ve rutubet gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Ses ve ısı yalıtım görevi görür.

Dış Cephe Mantolama Malzemeleri Hangileri ?

  • 1 – Taşyünü : ısıya dayanıklı, malzeme düzgün yapıldığında yangın önleyici görevi görür.
  • 2 – Isı yalıtımı : Taşyünü malzemesi ile ısı yalıtım görevi görür. Hem soğuk hem sıcaktan koruyan bir özzeliğidir.
  • 3 – Ses Yalıtımı : İçerisindeki yalıtımın içindeki ses titreşimlerini sıcaklığa çevirir.
  • 4 – Levhalar : En iyi ekonomi ısı yalıtım malzemelerindedir. Isı iletkenliği, Sıcağa karşı dayanaklıdır. Uzun ömürlü bir malzemedir. Yanmazdır.
  • 5 – Isı yalıtım plakası yapıştırma harçları : mantolama kullanılan çimento esaslı, yanıcı olmayan, donmaya,suya , neme karşı dayanıklıdır

Dış cephe mantolama fiyatında ucuza kaçmamak gerek çünkü malzeme kalitesi ve işçilik çok önemlidir. İyi bir firma ile anlaşarak Doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılması gerekir.

Bir başka bina güçlendirme yazımız olan Bina Güçlendirme Nedir Karbon Fiber Güçlendirme Fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dış cephe mantolama ne kadar sürede yapılır?

Orta büyüklükteki bir binanın mantolaması 1 – 2 hafta sürmektedir. Hava koşulları,personel sayısı,bina büyüklüğü mantolama yapımını olumlu veya olumsuz etkiler.

Dış cephe mantolama nedir ? : Mantolama binaları dış etkilerden koruyan ısı ve ses yalıtımı görevi gören bir tür kaplamadır.

Dış cephe mantolama ne kadar sürede yapılır : Orta büyüklükteki bir binanın mantolaması 1 – 2 hafta sürmektedir. Hava koşulları,personel sayısı,bina büyüklüğü mantolama yapımını olumlu veya olumsuz etkiler.