Dış cephe kaplamalar yapılara daha estetik ve zorlu iklim şartlarına karşı koruyan alüminyum ve çeşitli levhalardan oluşan bir malzemedir. Dış cephe kaplamalar ile ısı ve ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. Zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. Dış cephe kaplama fiyatları ise metrekare başına hesaplanmaktır. Ortalama İstanbul’da dış cephe kaplama metrekare fiyatları 2.500 TL’den başlamaktadır.

Kaplama ModeliM2 Fiyatı
Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama500 TL ve 1000 TL arasındadır
Taş Cephe Kaplama400 TL ve 800 TL arasındadır.
Ahşap Dış Cephe Kaplama1000 TL ve 2500 TL arasındadır.
Fibercement Kaplama1500 TL ve 3000 TL arasındadır.

Dış cephe kaplama fiyatlarını etkileyen diğer faktörler ise binanın boyutu,seçilen kaplama malzemesi,işçilik gibi etkenlerde fiyatları etkilemektedir.

Dış Cephe Kaplama Malzeme Fiyatları

Hazır bir şekilde dış cephe kaplama malzeme fiyatları aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

  • 3 cm ısı yalıtım levhası m2 fiyatı : 230 TL
  • Stratof taş duvar panelleri (oniki taş) m2 fiyatı : 242 TL
  • Strafor tuğla duvar paneli (likya) m2 fiyatı : 242 TL
  • Fuga Dörtlü Eğimli 50 (200x50x4 cm) m2 fiyatı : 215 TL
  • 5 cm fugalı mantolama paneli m2 fiyatı : 275.00TL

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Kompozit dış cephe kaplamalar, polietilen ile yüzeylerinin alüminyum levhalarla kaplanması sonucu oluşur. Genel olarak dayanıklı malzemelerden oluşur ve her türlü iklim şartlarına karşı dirençlidir. 2024 yılı itibariyle alüminyum kompozit dış cephe kaplama m2 fiyatları 1.500 TL’den başlamaktadır. Alüminyum kompozit kaplamalar hakkında detaylı bilgi için buradan bakabilirsiniz.

Dış Cephe Kaplama Modelleri

Dış cephe kaplama modelleri farklı renk,malzeme,doku desen bakımından oldukça zengin ve çeşitlidir. Bu sebeple binanızın ihtiyaçlarına göre en uygun tasarım ve malzemeyi seçebilirsiniz.

Uzmanından Püf Noktalar : Eğer ki yapınız için şık ve estetik bir dış cephe kaplama malzemesi tercih etmek istiyorsanız ahşap kaplamalar,özel taş kaplamalar,alüminyum kaplamaları tercih edebilirsiniz. Yapınıza estetik anlamda şıklık ve doğallık katar.

Dış cephe kaplama modellerinde ısı ve ses yalıtımı sağlayacak modeller (EPS) olarak geçmektedir. EPS levhalar dış cephe kaplama alanında E sınıfı yanmaz ve zorlu hava koşullarında koruyucu özzeliğiyle doğal malzemelerdir.

Bir başka dış cephe yalıtımı alanında kullanılan dış cephe kaplama malzemesi ise XPS Levhalardır. XPS levhalar ayrıca çatı yalıtımında kullanılan malzemelerdir.

  • Özel taş kaplamalar
  • Taşyünü kaplamalar
  • Siding kaplamalar
  • Ahşap Kaplamalar
  • Strafor Kaplamalar

Yukarıdaki liste dış cephe kaplama modellerinde en popüler ve sıkça kullanılan kaplama malzemeleridir.