Mutfak dolabı fiyatları, 2024 güncel fiyatlarına firmamız üzerinden göz atabilirsiniz. Mutfak dolap fiyatları, kullanılan malzemeye, ölçüsüne(metraj) göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Mutfak Dolap fiyatlarının en yüksekten en düşüğe sıralarsak Lake,Akrilik,Membran,HighGloss,Melamin olarak sıralanır.

Her bütçeye uygun mutfak dolapları için firmamızdan keşif talebi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda güncel fiyatlara göz atabilirsiniz.

Firmamız tüm mutfak dolap modellerini kendi imalatımız ile üretiyoruz. Ayrıca diğer yazımız olan Komple Mutfak tadilat fiyatları ile hakkında bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Ortalama mutfak dolabı maliyeti ne kadar diyorsanız aşağıdaki tabloda mutfak dolaplarının metretül fiyatları yer almaktadır. 2024 yılında üst kalite mutfak dolabı metretül fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır ve istenilen malzeme,aksesuarlar,evye,tesisat gibi detaylarla fiyatlar daha da artmaktadır.

Mutfak Dolap Model AdıMetretül Fiyatı
Suntalam Mutfak Dolabı5350 TL
High Gloss Mutfak Dolabı6250 TL
Membran Mutfak Dolabı5500 TL
Lake Kapaklı Mutfak Dolabı6000 TL
Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı7500 TL
Mutfak Dolap Fiyatları 2022

2024 yılı itibariyle MDF Mutfak Dolapların metretül fiyatı 6.000 – 7.000 TL arasındadır. Lake Mutfak Dolapların metretül fiyatı 5.000 TL ve 10.000 TL arasındadır. Küçük ve basit bir mutfağa sahipseniz ortalama bir mutfak dolabı montaj her şey dahil 110.000 TL arası tutmaktadır.

Mutfak dolabı çalışmalarımız her bütçeye uygun müşterilerimize yaptırılmıştır. Yaşam alanlarınıza en uygun mutfak dolabınızı özel imalat olarak tasarlıyoruz.

Mutfak Dolabı Fiyatları Hesaplama

Bu hesaplama aracıyla mutfağınızın metretül bilgisiyle “MDF,Akrilik,Lake,Sunta,High Gloss” mutfak kapaklarının sizlere ortalama maliyetini bulabilirsiniz. Eğer ki mutfak dolabınızın metretülünü bilmiyorsanız mutfağınızın eni ve boyunu bulup çarparak mutfağınızın metretülünü bulabilirsiniz. Örneğin mutfağınız 4 metre eninde 2 metre boyundaysa 4*2 = 8 metretül çıkan sonuç

Mutfak Dolabı Fiyatları Hesaplama malzeme ve işçilik baz alınır. Mutfak metrajınız küçük ise işçilik ve malzeme fiyatları artar. Mutfak metrajı yüksek ise daha uygun oluyor. Mutfak dolap maliyeti hesaplamak için uzunluk ve yükseklik gibi bilgileri bize whatsapp bölümünde yazarak size doğru fiyatlandırma iletelim. Mutfak dolap hesaplaması ise şöyle yapılır Mutfağınızın üst dolapları uzunluğu ölçülür. Alt dolap uzunlukları ölçülür ve dikkat etmeniz gereken bir diğer şey bulaşık makinesi,fırın ve buzdolabı ölçülerde dahil etmeyin bu ölçüleri bize ulaşarak gönderin ve size en uygun fiyat teklifini verelim.

Mutfak Dolap Çalışmalarımız

Farklı renk ve tasarımlar ile yaptığımız mutfak dolabı çalışmalarımızda müşterilerimizin mutfağına en uygun şekilde dizayn edilecek ferrah,kullanışlı,şık mutfak dolaplarını yapıyoruz.

Mutfak Dolap Model Fiyatları

Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik mutfak dolapları, en uzun kullanılan mutfak dolaplarıdır. Akrilik dolaplar mat renk tonlarına sahiptir. Akrilik kapaklar ise popüler mutfak kapaklarıdır. Akrilik mutfak dolapları su geçirmez, sararma yapmaz, ve dayanaklıdır.
Akrilik mutfak dolapları, diğer mutfak dolaplarına göre nispeten daha pahalıdır.

High Gloss Mutfak Dolap

High Gloss mutfak dolapları mutfağınıza parlaklık ve renk katar. High Gloss mutfak dolapları fiyatı Melamin dolaplara göre biraz daha pahalıdır. High Gloss bir çok farklı desen ve modelleri bulunmaktadır.
High Gloss mutfak dolapları, dayanaklı ve su geçirmez özzeliklere sahiptir.

Suntalam Mutfak Dolapları

Ekonomik ve fiyatına göre en uygun mutfak dolabıdır. Rendelenmiş ağaç tozunun tutkal ve kimyasallarla plaka haline oluşan malzemeye “sunta” denir. “Lam” eki ise bu malzemenin lamine işleminden elde edilir.
Melamin Mutfak Dolapları

Melamin mutfak dolapları, mutfaklarda en çok kullanılan ve tercih edilen mutfak dolaplarıdır. Melamin mutfak dolapları fiyatları ise diğer dolap modellerine göre ekonomiktir.

Lake Mutfak Dolapları

Yüzeyine lake boyası yapılan mutfak dolabıdır. Lake ve Akrilik Mutfak dolap fiyatları diğer mutfak dolaplarına göre pahalıdır. Lake mutfak dolabı, tüm renklerde ve desenlere sahip olur. Şık görünüşü ve uzun ömürlü olması sebebiyle kaliteli lake mutfak dolabı olarak adlandırılır.

MDF Kapaklı Mutfak Fiyatları

Mdf Kapaklı mutfak fiyatları 4000 tl başlayıp fiyatlar ek özzeliklerine göre artmaktadır. Mdf Kapaklarda şunlar bulunur : Lam,Çekmece rayı,kulplar,menteşe ve kapak mekanizmaları,tutamak,dolap gövdesi yer almaktadır. Mdf kapaklar farklı renk seçenekleriyle kaplanabilir. MDF malzemesi işlenmesi kolay olduğundan farklı tasarımlara ve uygun fiyatlara sahiptir.

Lake Kapak Modelleri

Son yılların en çok tercih edilen modellerden biri olan lake kapaklar bir çok model çeşidi bulunmaktadır. Sizler için listelediğimiz modellere aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

  • Düz Lake Kapaklar : Basit ve minimalist bir görünüm sunan düz lake kapaklar sade ve gözü bozmayan bir görünüşe sahiptir.
  • Mat Lake Kapaklar: Parlaklık yerine mat bir yüzey tercih edenler için mat lake kapaklar size göre. Bu kapaklar daha yumuşak bir görünüm sağlar.
  • Yarı mat lake kapaklar: Parlak ve mat lake kapaklar arasında bir görünüme sahiptirler. Genel olarak her mutfak tarzına uygundur.

Mutfak Dolabı Seçerken Dikkat Edilecekler

  • Ölçü
  • Dolap Seçimi
  • Bütçe
  • Tasarım

Hazır Mutfak dolabı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey ölçülerdir. Bir diğer başka şey ise dolap seçimidir bütçenize en uygun mutfak dolapları dayanıklı ve ekonomik olmalıdır. Dış tasarımı çekici ve mutfaktaki eşyalar ile uyumlu olmalıdır. Mutfak dolaplarında hangi malzemeden yapıldığı önemlidir. Yapacağınız yanlış bir seçim bütçenizi zorlar. Hazır mutfak dolabı seçerken diğer püf nokta ise dolabın kaplama ve renk seçimidir. Seçeceğiniz renk seçimi mutfağınızın dekorasyonuna uygun olması gerekmektedir.

Mutfak Dolabı Boyama Fiyatları

2023 yılı itibariyle mutfak dolabı boyama fiyatları dolapların sayısı,büyüklüğü,malzeme kalitesi gibi durumlara göre fiyatlar değişmektedir. Malzeme dahil iyi ve kaliteli işçilik ile yapılan mutfak dolabı ortalama 3500 TL ve 5000 TL fiyatlarındadır. Eskimiş ve yıpranmış dolap kapaklarınızı ekonomik fiyatlar ile boyayarak şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Dolaplarınıza uygulayabileceğiniz bir başka dekoratif bilgi ise dolap kulplarınızı değiştirmektedir. Farklı tasarımlar ile deneyebilirsiniz.

Püf Bilgi : Eğer ki bütçeniz mutfak dolaplarını,mutfak tezgahı değiştirmeye yetersiz ise dolap ve tezgahınızı boyayarak şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : En kaliteli ve uzun ömürlü Mutfak dolap modeli hangisidir

Cevap : Lake ve Akrilik kapaklı dolap modelleri, diğer mutfak dolaplarına göre kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Soru : Mutfağıma hangi mutfak dolabı almalıyım?

Cevap : Mutfağınız için mutfak dolabı almakta kararsız iseniz Firmamız’dan keşif istiyerek uzman ekibimiz ile sizlere en uygun mutfak dolabını bulalım.