Parke döşeme yaptırmak isteyenler sıkça merak ettiği soru olan güncel parke döşeme fiyatları için sizlere bilgi vermeye çalışacağız.
Ortalama parke malzemesinin metrekare fiyatları 250- 300 TL ve üzeri fiyatlar arasındadır.

Güncel Parke döşeme fiyatları şunlara göre belirlenir; parkenin markası,parkenin türüne,yapılacak alanın metrekaresi,kalınlığına göre fiyatlar az ya da çok değişebilir.

Parke Döşeme Fiyatları

MetrekareOrtalama İşçilik Fiyatıİşçilik Malzeme Dahil Fiyat
10 M2 ile 30M2 arası yer80 TL250
30 M2 ile 150 M2 arası yer 120 TL300
150 M2 üzeri yer100 TL300 ve üzeri
Parke döşeme fiyatları

Yukarıdaki tablo fiyatları ortalama tutarlardır. İşçi ve ustalar kendine özel fiyatları bulunmaktadır. Şilte ve süpürgelikler fiyata dahil edilmemiştir. Bölgeden bölgeye fiyatlarda değişiklikler olsa bile güncel ortalama tutarlar tabloda yer alıyor.

Tadilat Hesaplama Formu

Parke Fiyat Hesaplama

Zemin Ölçüleri ve Malzeme Seçimi

Parke Türü

Fiyat Hesaplama

Malzeme Miktarı Hesaplama

Parke Döşeme Hizmetlerimiz

Tek tek parke ustası aramaya gerek yok firmamız garantili parke döşeme ve parke sistre cilalama hizmeti vermektedir. Bu hizmetimizle sizlere en uygun fiyat ve kurumsal firma garantisiyle hizmet vermekteyiz. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Laminat Parke Fiyatları

2024 yılı itibariyle Laminat parke fiyatları metrekaresi ortalama 250 TL başlayıp kalite,marka,tasarıma göre 2500 TL kadar fiyat çıkmaktadır. Laminat parke seçerken fiyata değil kaliteye, garantiye,modele ve ihtiyaçlarınıza uygunluğa da dikkat etmek önemlidir.

Laminat parke işçilik fiyatları

Laminant parke işçilik fiyatları

Üç tip laminat parke vardır AC1 Sınıf 21, AC3 Sınıf 2321, AC4 Sınıf 32 En pahalı laminat parke sınıfı ise AC4 Sınıf 32 laminat parkedir.
Laminat parke ortalama işçi fiyatları yapılacak işin metrajına göre fiyatlar farklılık gösterir. Ortalama laminat parke işçilik fiyatları 50 TL ve 70 TL arasındadır.

Laminat parkeler en ucuz parke türüdür sonrasıdaki sıralama ise Lamine ve Ahşap parkeler yer almaktadır. Parke döşenecek alanın ölçüleri, alanın büyüklüğü ve bütçenize uygun tercih yapabilirsiniz. Eğer ki laminat parke seçerseniz içeriğindeki kimyasal maddelere göz atın ve E1 belgesi olan laminat parkeleri güvenle seçebilirsiniz.

İstanbul bölgesinde parke ustası arıyorsanız web sitemiz üzerinden bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Evinize en uygun parke için anlaşmalı markalarımız parke kataloglarıyla sizlere hizmet veriyoruz.

Lamine parke döşeme fiyatları yapılacak alana ve zemine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama lamine parke metrekare fiyatları 200 TL 250 TL arasındadır. Malzemenin kalitesine göre dahada artabilir.

Parke Taşı Fiyatları

Ortalama Parke taşları İstanbul bölgesinde metrekare fiyatları 100 TL ve üzerindedir. Fiyatlar malzeme kalitesi,işçilik,desen,parke taşının boyutu gibi faktörlere bağlıdır. Güncel fiyatlar için bir inşaat şirketine ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sistre Cilalama ile Parkeleri Temizleme

parkelerinizi daha ekonomik fiyatlar ile yenileyebileceğinizi biliyor musunuz ? sistre cilalama ile
parkelerinizi ilk günkü gibi parlak ve temiz bir şekilde yenileyebilirsiniz. Sistre cilalama ile ilgili detaylı yazımızı şuradan okuyabilirsiniz.

Parke Çeşitleri ve Modelleri

Parkeler ahşaptan elde edilen zemin kaplamalardır. Farklı renk ve dokuları bulunmaktadır. Parkenin bir çok çeşidi ve modelleri bulunmaktadır aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

 • Masif Parke : Ağaçlardan elde edilen sert ve dayanıklı parkelerdir. Diğer parkelere göre fiyat olarak daha pahalıdır
 • Lamine Parke : Üç kat ahşap malzemelerin ısı ve basınç altında sıkıştırılarak elde edilir. Kısıca üç ahşap tabakadan oluşan masif parke ile benzer gözenek yapısına sahiptir.
 • Laminant Parke : Diğer parkelere göre daha ekonomiktir sıkıştırılmış talaşın üzerine reçine sürülmesiyle elde edilen kağıt baskıdır. Doğal ağaç kullanılmaz üzerine baskı yapıldığı için en çok tercih edilen parke türüdür.

Parke Döşeme Diğer Hizmetler

Evinizde yer alan parkeler için bir çok şey yapabilirsiniz eski ve eskimekte olan parkelerinizi ister yenileyin ister temizleyebilirsiniz. Bozulmuş parkeleriniz için ise parke tamiri yapabilirsiniz.

 • Parke Tamiri
 • Parke Boyama
 • Parke Süpürgelik
 • Parke Temizleme Cilalama

Parke döşeme ustası hizmetimiz ile İstanbul içi size en uygun fiyat ve kurumsal firma garantisiyle hizmet sunmaktayız.

Parke Döşeme M2 Hesaplama

Parke hesaplaması ilk olarak yapılacak alanın genişliği ve uzunluğuna göre yapılmaktadır. Parke M2 hesaplaması için aşağıdaki adımlara göre hesaplayabilirsiniz.

 • Döşeme yapılacak alanın genişlik ve uzunluğunu metre ile ölçünüz.
 • Genişlik ve uzunluğunu çarpın
 • Elde edilen sonuç parke döşemesi yapılacak alanın sonucunu verecek
 • Kısaca Parke döşeme metrekare hesaplamasında uzun kenar ve kısa kenar çarpılarak metrekare sonucu elde edilir. Elde ettiğiniz metrekare bilgisi firmamızdan ortalama fiyat teklifi alabilirsiniz.

Örneğin parke döşemesi yapılacak alanın genişliği 5 metre ve uzunluğu 4 metre ise 5×4 = 20M2 parke döşemesi gereklidir.

Parke Ustalarımız Nasıl Çalışıyor ?

 • Parke döşeme işlemine başlamadan önce su tesisatı tespit edilir.
 • Parke yapılacak alanın ısı derecesinin 15 dereceden az olmamasına özen gösterilir.
 • Parke döşeme işlem öncesi parkeler 2 gün bekletilir bunun sebebi ise parkeler sonradan şişme yapmaması için
 • Masif parke döşemelerimizde poliüretan yapıştırıcıları tercih ederiz.
 • Parkelerin şişme yapmaması için parke ve duvar arasına genleşme payı olarak 15-2 cm ara bırakılır.
 • Naylon ile örtüleme yapılır iş güvenliği için önlemler alınır. Ustalarımız parke döşeme uygulamasına başlar ve titizlikle bitirirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Evime uygun parkeyi nasıl bulabilirim ?

Cevap : İlk olarak evinizin genel görünüşüne,tasarıma uygun bir parke çeşidi seçmeniz gerekir. Parkenin renginin odanın rengiyle,odanık ışık alışıyla ve duvar rengiyle göz önünde bulundurarak seçmeniz önemlidir. Ayrıca parkenin uygulanacağı alanın büyüklüğü ve şekli de parke seçiminde etkilidir.