Evlilik hazırlığında mutfağınız için ihtiyacınız olan en temel ürün ve gereçleri sizler için derledik. Kağıt ve kalemlerinizi hazırlamayı unutmayın.

12 Kişilik Yemek Takımı

12 kişilik yemek takımları her mutfak çeyizinden bulunması gerekenlerden biri bu seçeceğiniz yemek takimlarinin yanında çatal ve bıçak takimi da tercih edebilirsiniz. Yemek takımı seçiminde ister renkli ve desenli ister sade kendi zevkinize göre istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

12 Kişilik Yemek Takımı misafirleriniz içinde bir kolaylık ve şıklık sağlar.

Buzdolabı

En temel mutfak çeyiz listesinde yer alan iyi bir buzdolabı sizlere uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Yeni evlenecek çiftler seçeceği buzdolabı 300 400 lt buzdolabı sizler yeterli olacaktır. Fakat sık sık alışveriş yapan bir aileseniz büyük bir yüksek kapasiteli buzdolabı seçebilirsiniz. Buzdolaplarında enerji tasarrufu ve verimlilik istiyorsanız A++ veya A+++ enerji sınıflarını tercih edebilirsiniz.

Tencere Setleri

Mutfak Çeyizinde en çok olması gerekenlerden biri olan tencere setleri bir çok çeşidi vardır. Düdüklü,cezve, çaydanlık gibi çeşit ve parçaları bulunur.

Mutfak Çeyizinde tava setlerini de listenize ekleyebilirsiniz. İster takım olarak isterseniz de normal tekli şekilde alabilirsiniz. Tencere setlerinde paslanmaz,dökme demir tencere özzeliği olanları seçebilirsiniz.

Airfryer

Airfrey son yıllarda sıkça popüler olan alettir. Pratik pişirme yöntemleri sunan. Airfrey, az yağ kullanımı ile daha sağlıklı yiyecek imkanı sunar. Eğer ki airfrey alacaksaniz mutfağınızın ölçülerine göre tercih edin. Örneğin büyük bir mutfağınız var ise ve küçük airfrey dezavantaj yaratır. Çekirdek aileler(küçük) için 2-3 litre geniş aileler için ise 5 litre üzeri modeller yeterli olur.

Fırın

Fırın tercihinde ailenizin ihtiyacına göre küçük aileler için 50 60 lt kapasiteli fırınlar yeterli olur. Fırın seçiminde Alt ve üstte ızgara özeliği olanı seçerek daha rahat pişirme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Fırın seçiminde enerji tasarrufu ve verimliliği için A++ veya A+++ sınıflarını tercih edebilirsiniz.

Tava Setleri

Mutfak Çeyizinde tava setlerini de listenize ekleyebilirsiniz. İster takım olarak isterseniz de normal tekli şekilde alabilirsiniz. Doğru tava seçiminde malzeme kalitesi önemlidir. Paslanmaz çelik tavaları seçerek daha dayanıklı,çizilmelere korunaklıdır. Alüminyum tavaları yapışmaz kaplama sahip,ısıyı hızlı ileten tavalardır.

Tost Makinası

İsteğe bağlı olarak tost makinesi tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz tost makinesinde plaka değiştirme özzeligi önemlidir. Plaka değiştirme özzeligiyle farklı plaka takarak işlerinizi kolaylaştirabilirsiniz. Tost makinesi ile pratik bir şekilde yiyecek yapabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir bir marka seçerek mutfak çeyizinizi tamamlayabilirsiniz.

Saklama kabı ve Saklama Ürünleri

Mutfak çeyizinde saklama kabı ve saklama ürünleri, gıdaların taze kalmasını sağlayarak israfı önler ve mutfakta düzen sağlar. Saklama kapları, gıdaların buzdolabında, dondurucuda ve kilerde düzenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Saklama ürünleri ile mutfağınızı daha düzenli bir hale getirebilirsiniz.