Müstakil ev tadilatı büyük projeler olması sebebiyle alanında uzman ekiplerle çalışmanız önemlidir. Müstakil ev tadilat fiyatları ise yapılacak işin kapsamına,projeye ve bir çok faktöre göre değişmektedir. Müstakil evinizde tadilat ve yenileme yaparken bir çok firma ile görüşün çevrenizde tadilat yapan kişilerden fikir alabilirsiniz.

Müstakil Ev Tadilat Fiyatları

2024 yılında ortalama 2+1 85 metrekarelik müstakil ev fiyatları ortalama aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Tablodaki fiyatlandırma her şey dahil (malzeme,işçilik) tahmini fiyatlardır. Doğru fiyatlandırma için firmamızdan keşif talebinde bulunabilirsiniz. Ev tadilatı fiyatları hakkında tüm detaylı bilgiler önce yazımızda yer alıyor. Ayrıca bu fiyatlar temel yapılan iş fiyatlarının ortalamasıdır.

Yapılan ÇalışmaFiyat
Parke ve Fayans Döşeme75.000 TL
Alçı,Sıva,Alçıpan,Boya işleri55.000 TL
Tesisat İşleri(Elektrik,Su)45.000 TL
Diğer işler(Yıkım-kırım,nakliyat…vb)28.000 TL

Yukarıdaki Youtube Videosunda En son yaptığımız Sarıyer Zekeriyaköy’deki müstakil ev tadilatı çalışmasıdır. A’dan Z tüm değişimlere bakabilirsiniz.

Müstakil Evin Tadilatında Maliyeti Etkileyen Faktörler

Müstakil evin tadilatını etkileyen bir çok faktörler vardır. Aşağıdaki listede tam kapsamlı detaylı şekilde size maliyeti etkileyen faktörler yer almaktadır.

  • Proje kapsamı: Müstakil evin tadilatında neleri değiştirileceği ve hangi alanlara çalışmalar yapabileceğinizi belirleyen bir tür planlamadır. Örneğin sadece banyo veya mutfak gibi belirli bir alanı yenilemek daha uygun maliyetli olabilir ancak komple tüm evi yeniden dekore edip veya genişletmek gibi daha büyük projeler daha fazla maliyet artırabilir.
  • Malzeme seçimi: Malzeme seçimide maliyet konusunda önemli bir faktördür. Tadilatta kullanılan malzemelerin kalitesi, markası ve özellikleri maliyeti etkileyen etkendir. Daha yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeler genellikle daha pahalı olabilir. Ayrıca özel tasarım veya markalar da fiyatları artırabilir.
  • İşçilik maliyetleri: Bir başka faktör olan işçilik maliyetleri önemli bir faktördür. İnşaat ekipleri, elektrikçiler, tesisatçılar, boya uzmanları gibi uzmanların hizmetleri için ödeme yapmanız gerekecektir. İşçilik maliyetleri işin karmaşıklığına, uzmanlık gerektiren işlere ve çalışma saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  • Bölgesel Konum : Tadilat fiyatlarında bölgeden bölgeye fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bölgelerde işçilik ve malzeme maliyetleri daha yüksek olabilirken diğer bölgelerde daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Tasarruf İpucuları

Müstakil evinizi tadilat yapmadan önce bir bütçe planlanması ve yapılacak işe dair tüm her şeyi not alınız. Malzeme araştırmaları yapabilirsiniz farklı firmalardan fiyat teklifleri alarak karşılaştırabilirsiniz. Bazı kolaylık gerektiren tadilat işlerinde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müstakil ev tadilatı için tadilat ruhsatı nasıl alınır?

Evinize yapacağınız tam kapsamlı tadilat işlemlerinde belediye üzerinden dilekçe ile tadilat ruhsatı alabilirsiniz. Ancak ruhsat gerektirmeyen tadilat işlerinde tadilat ruhsatı alma zorunluluğu yoktur.