Evinize yapacağınız yenileme,tadilat,dekorasyon gibi durumlarda oluşacak masrafları bankalardan tadilat kredisi alabilirsiniz. Bankalar tadilat kredisini ihtiyaç kredisi olarak kapsamaktadır ve çeşitli bankalar kampanyalarla yüksek vadeli,düşük faiz oranlı tadilat kredisi(ihtiyaç kredisi) vermektedir.

Ev tadilat kredisi çekmeden önce masraflarınızı hesaplamanız çok önemlidir. Bunun için profesyonel bir tadilat dekorasyon firmasından fiyat teklifi alabilirsiniz. Alacağınız fiyat teklifinde tüm malzeme ve işçilik fiyatları dahil tüm detayların yer alması önemlidir.

Bankalardan çekeceğiniz ev tadilatı kredilerinde sizlerden bir çok bilgi istemektedir. Bunlar ise genel olarak kimlik bilgileri,tadilat faturası,şirket var ise vergi levhası gerekmektedir.

Ev tadilatı hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiler fiyatlar,yapılacak işler,kapsamlı bilgiler için şuradan yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar

2023 yılı itibariyle birçok banka ev tadilatı,yenileme gibi ihtiyaçlarınıza tadilat kredisi vermektedir. Aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Albaraka
AkBank
Yapıkredi
QNB Finansbank
DenizBank
Ziraat Bankası (İnşaat Tamamlama Kredisi)
Halkbank (Konut Tamamlama Kredisi)
OdeaBank Ev Tadilat Kredisi

Yukarıdaki bankaların ev tadilatı veya ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Her bankanın farklı koşul ve istekleri yer almaktadır. Her bankanın faiz ve vade oranları değişiklik göstermektedir. Bu sebeple ev tadilatı kredisi çekmeden önce bankalarla görüşülmeli,kredi teklifleri incelenilmelidir.

Devlet Destekli Tadilat Kredisi

Türkiye Cumhuriyet Devletinin ev tadilat ve bakım onarım adıyla devlet destekli tadilat kredisi mevcuttur. Karşılıksız olup 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık sınırının altında olan ve sağlıklı barınma şartlarına haiz konutu bulunmayan ayrıca en az son bir yıldır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sorumlu olduğu yerleşim yerinde fiilen yaşayan nafaka yükümlülüğüne haiz akrabası bulunmayan kişiler faydalanabildiği

Kapsamı :

  • Basit ev onarımlarında 35.000 TL’ye kadar
  • Orta düzey ev onarımlarında 70.000 TL’ye kadar
  • Kapsamlı ev onarımlarında 100.000 TL’ye kadar
  • Prefabrik ev yapımlarında 300.000 TL’ye kadar
  • Betonarme ev yapımları/ev alımlarında 500.000 TL’ye kadar destek verilmektedir.

Ayrıca Doğal affet durumunda zarar gören evler için de devlet destekli bir kredi mevcuttur Daha detaylı bilgi için aile ve sosyal bakanlığının resmi web sitesinde sosyal yardım programlarına şuradan göz atabilirsiniz.