2023 yılı itibariyle çelik kapı fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Çelik kapı fiyatlarının belirleyen ana unsurlar malzeme kalitesi,kapının boyutu,tasarımı ve ek özzeliklerine göre fiyatları değişmektedir.

Standart bir çelik kapının fiyatı 5000 TL’den başlayıp özelikleri artıkça 100.000 TL kadar fiyat artmaktadır.

Çelik kapı almak istiyorsunuz fakat kafanız mı karışık firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Sizlere en uygun çelik kapı modelleri için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca özel imalat çelik kapıları ile sizlere en uygun fiyatlar ile satışını sağlıyoruz.

Çelik Kapı Modelleri

 • Düz Panel Çelik Kapı : Standart çelik kapı modelidir. Düz bir yüzey ve sade bir renge sahiptir.
 • Kasetli Çelik Kapı : Bu çelik kapılarda estetik ön plandadır. Kapının çeşitli yüzeyleri desen ve dikdörtgen kare şeklindedir.
 • Eskitme Kasa Çelik Kapı : MDF,Kompozit,sac ve bir çok dayanıklı malzemeyle üretilir. İçerisinde Emniyet pimleri,kilit sistemi ve bir çok güvenlik barındıran özzelikleriyle dikkat çeker.
  Genellikle iç mekan kapılarda tercih edilir. Ve bir çok renk seçeneği bulunmaktadır.
 • Laminant Çelik Kapı : En çok tercih edilen çelik kapı modellerindedir. Dikdörtgen,Oval gibi bir çok tasarımları bulunmaktadır. Güvenlik yönünden güçlüdür. İç ve dış mekanlarda rahatça kullanbileceğiniz modellerdir.
 • Lüks Kasa Çelik Kapılar : Villa,Dubleks ev ya da Rezidanslar için çok uygun modellerdir. En,Boy ve derinlik ölçüleri birbirinden farklıdır. Buzlu cam kullanılır ve kırılma,darbelere karşı korunaklıdır.
  Diğerlerine göre daha fazla ek güvenlik özzelikleri,kaliteli ve tasarım olarak şık bir görüntüye sahipler. Fiyat olarak diğer çelik kapılarına göre daha pahalıdır.
çelik kapı fiyatları ve modelleri

Çelik Kapı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik kapı alırken TSE Belgesi olup olmadığını kontrol edilmelidir. Seçtiğiniz çelik kapının dış etkenlere karşı dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir.

Güvenlik konusunda bir çelik kapı seçmek isterseniz çevrenizdeki bir çilingirci danışabilirsiniz. Çilingirler, çelik kapılar hakkında bilgi sahibiler ve size en uygun güvenlikli kapı modelini size tavsiye edecektir. Çelik kapılarda AB Sertifikası olanları da tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki listede dikkat edilecek hususlar yer almaktadır.

 • TSE Belgesi olması
 • Ölçüleri uygun olmalıdır.
 • Güvenlik Seviyesi
 • Yangın dayanımı
 • Tasarım ve estetik
 • Garanti ve Servis

En çok tercih edilen çelik kapı markaları

Çelik kapı üreticileri arasında çok fazla işini iyi yapan firmalar bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenler ise Mekap Door, Lexa Çelik,Tezdoor Mono gibi bir çok çelik kapı üreticisi markaları bulunmaktadır.

Amerikan Kapı Fiyatları (Üreticisinden Bilgiler)

2023 yılında amerikan kapılar 3.000 TL ve 5.000 Tl arasındadır. Fiyatlar kapının türü,tasarımı,kurulum maliyeti gibi durumlar fiyatları etkilemektedir. Genel olarak iç kapılar örneğin amerikan kapı çelik kapılara göre daha uygun fiyatlıdır.

Çelik kapı ölçüleri nedir ?

Standart Çelik kapı ölçüleri genişlik 90 cm ve yükseklik 200 cmdir. Fakat Çoğu Apartmanlarda standart bir ölçü yoktur. Yapılan projeye göre ölçüler değişmektedir.