2024 yılı itibariyle çatı ustası fiyatları araştırmaları ev sahipleri için önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Çatı ustalarının sabit bir miktarı yoktur ortalama metrekare (m2) başına 250TL 1000 TL ortalama diyebiliriz. İşin boyutu,malzeme,işçilik gibi durumlarda fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Çatı fiyatlarını etkileyen en büyük unsurlardan biri ise istediğiniz çatı tipine bağlıdır. İstanbul’da çatı ustası istiyorsanız firmamız tüm çatı çeşitlerinde kaliteli ve güvenle hizmet vermektedir.

Çatı TipiKullanım ÖmrüM2 Fiyatı
Düz çatı20 – 25 yıl arası90 ile 100 TL arasında
Bitüm Çatı20 – 25 yıl arası75 ile 90 TL arasında
Metal Kiremit Çatı30 – 40 yıl arası170 – 200 TL arasında
Beton Çatılar30 – 50 yıl arası180 – 215 TL arasında

Çatı çeşitleri çok fazladır. Tabloda yer almayan teras çatılar,sundurma,beşik,kule,kombine,şet gibi çatı çeşitleri de bulunmaktadır.

Çatı ustası fiyatlarını etkileyen diğer önemli unsur ise bölgesel faktörlerdir. Farklı bölgelerdeki işgücü maliyetleri ve malzeme tedarik durumu fiyatları etkilemektedir. Örneğin büyük şehirlerde çatı ustası hizmetlerinin maliyeti genellikle daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle çatı ustası fiyatlarının belirlenmesi sırasında bölgesel faktörlerin dikkate alınması önemlidir.

Çatı Tamir Fiyatları ✅

Çatı tamir fiyatlarında en önemli etken çatıdaki hasarın türü ve büyüklüğüdür. Küçük onarımlar için genellikle daha düşük bir işçilik ücreti alınırken hasarın daha büyük çatı tamirlerinde daha fazla maliyet gerektirebilir. Bir diğer maliyeti artıran ise çatı değiştirmedir. Çatınızı tamir ettirmek istiyorsanız çatıyı incelemek ve hasarı değerlendirmek için firmalar ve çatı ustaları keşif hizmetleri sunarlar. Bu inceleme sonucunda çatıdaki hasarın boyutu ve gereken çalışma miktarı belirlenir ve buna bağlı olarak bir fiyat teklifi sunulur. Ortalama Çatı tamir fiyatları 1000 TL ve 2000 TL fiyatları arasındadır. Çatıdaki sorun ve hasarın büyüklüğüne göre fiyatlar artmaktadır. Garantili çatı tamiri hizmeti istiyorsanız firmamızdan keşif talebi bulunabilirsiniz. Firmamız sadece eski çatıların tamiri ve onarımın yanında yeni tip çatılarda tamir ve onarım hizmeti vermektedir.

Çatı Bakımı

Çatılarınızı daha kullanışlı ve ömrünü arttırmak çatılarınıza bakım yapmayını ihmal etmeyiniz. Çatılar dış etkenlere koruma sağladıkları için bakımlarının alanında deneyimli usta ve firmalar tarafından yapılmalıdır. Çatı bakımında yağmur oluklarının temizliği,çatıdaki çatlakları,sızıntıları,gevşemiş kiremitlerin onarımı yapılır.

Çatılar, binaların en üst noktalarında bulunur ve evleri dış etkenlerden korurlar. Ancak, zamanla çatılarda hasarlar meydana gelebilir veya bakım gerektirebilir. Bu durumda, profesyonel bir çatı ustasına başvurmak önemli hale gelir. Ancak çatı ustası hizmetlerinin maliyeti birçok faktöre bağlıdır.

Neler Yapıyoruz ?

  • Çatı baca tamiri
  • Çatı oluk tamiri
  • Teras Çatı tamiri
  • Kiremit değişimi
  • Çatı ustası

Çatılarınız için izolasyon hizmeti ve faydaları için önceki yazımıza göz atabilirsiniz.

Çatı Tamir Firmaları

Çatınızın onarımı,tamiri ve bakımı için bulunduğunuz bölgenin İnternet araması ile kolayca çatı işiyle ilgilenen firmaları bulabilirsiniz. Fakat en güvenilir yöntem çevrenizde çatısıyla ilgili hizmet almış birinden referans almaktadır.

Çatılarda hangi malzeme kullanılmaktadır ?

Çatılarda kullanılan malzemeler modeline göre değişmektedir ortalama çatılarda yer alan malzemeler sandviç panel,shingle,eternit,ondulin,polyester,eternit,kiremit,metal kaplamalar bu tür malzemeler kullanılmaktadır.